Krystalografia chemiczna

Kappa Apex II
Najwyższej klasy systemy do pomiarów krystalograficznych z zamkniętą lampą rentgenowską.
Łącząc znakomitą uniwersalność czterokołowego goniometru w geometrii Kappa z detektorem APEX II o wysokiej czułości i szybkości pomiaru stworzono wysokiej klasy system do analizy strukturalnej monokryształów. Nowe, intuicyjne oprogramowanie analityczne APEX sprawia, że system jest wygodny w użytkowaniu zarówno przez osoby początkujące w badaniach krystalograficznych, ale zawiera też wszelkie narzędzia wykorzystywane przez wysokiej klasy specjalistów. Systemy te pomagają uzyskiwać precyzyjne dane i nie pozostawiają żadnych pytań bez odpowiedzi.więcej…
Smart Apex II
Czwarta generacja oryginalnych systemów firmy Bruker do pomiarów krystalograficznych z zamkniętą lampą rentgenowską. Wygodny w użyciu i precyzyjny goniometr trzykołowy, który został specjalnie zaprojektowany dla systemów CCD, połączony z detektorem wysokiej czułości APEX II tworzy znakomite narzędzie do badań strukturalnych. Nowe, intuicyjne oprogramowanie analityczne APEX sprawia, że system jest wygodny w użytkowaniu zarówno przez osoby początkujące w badaniach krystalograficznych, ale zawiera też wszelkie narzędzia wykorzystywane przez wysokiej klasy specjalistów. Systemy te pomagają uzyskiwać precyzyjne dane i nie pozostawiają żadnych pytań bez odpowiedzi.więcej…
SMART BREEZE
Przystępność i wyjątkowa łatwość użytkowania wyróżnia nasz najnowszy produkt dołączający do rodziny rentgenowskich systemów krystalografii chemicznej.
SMART BREEZE koncentruje się na automatycznej analizie trójwymiarowej struktury molekularnej przez początkujących krystalografów. Może również uzupełnić zestaw badawczy serwisowych krystalografów pracując z próbkami o dużych objętościach.
SMART BREEZE jest kompaktowym i przystępnym systemem krystalografii rentgenowskiej zawierający najnowszy i wielokrotnie nagradzany detektor rentgenowski chłodzony powietrzem – BREEZE CCD oraz kompaktowy goniometr i generator promieniowania rentgenowskiego. SMART BREEZE jest standardowo dostarczany z nowym, rewolucyjnym oprogramowaniem AutoStructure™ pozwalającym na w pełni zautomatyzowane wyodrębnienie trójwymiarowych struktur organicznych i molekuł towarzyszących z danych uzyskanych za pomocą promieniowania rentgenowskiego.
Zaawansowana technologia CCD zastosowana w systemie BREEZE pozwala na chłodzenie powietrzem i dzięki temu ograniczenie niezbędnych czynności konserwacyjnych przy jednoczesnej możliwości zbierania danych wysokiej jakości, dużo lepszej niż większość detektorów z chłodzeniem wodnym. Detektor CCD nie potrzebuje płynu chłodzącego odprowadzającego ciepło.
Ten nowatorski system ze swoim intuicyjnym i zautomatyzowanym oprogramowaniem do wyodrębnienia struktur jest idealny dla grup badawczych chemii syntetycznej oraz dla jednostek o profilu chemicznym.więcej…

SMART X2S
Kompaktowy, biurkowy dyfraktometr rentgenowski SMART X2S firmy Bruker AXS GmbH, to idealne rozwiązanie do kontroli struktury związków organicznych, metaloorganicznych, nieorganicznych i koordynacyjnych.

Zalety:

 • całkowicie automatyczne oznaczenie struktury
 • dotykowy intuicyjny ekran
 • system przyjazny dla użytkownika
 • nie wymaga wiedzy krystalograficznej od operatora
 • całkowicie automatyczne ładowanie i pozycjonowanie próbki
 • oprogramowanie automatycznie określa strukturę zwykłych i kompleksowych związków organicznych, korzystając z gotowych bibliotek.
 • system generuje interaktywnie raport w formacie HTML z podglądem cząsteczek umożliwiając interakcje z nimi
 • mały biurkowy system
 • całkowicie chłodzony powietrzem
 • jednofazowe zasilanie
 • pobiera moc mniejszą niż 500W

Dla szybkiej analizy małych cząstek nie ma lepszego rozwiązania, jak w pełni automatyczny, prosty w obsłudze dyfraktometr, nie wymagający rozległej wiedzy krystalograficznej. Taki dyfraktometr to urządzenie biurkowe typu banchtop może być umieszczony w dowolnym miejscu pomieszczenia laboratoryjnego. Jest wyjątkowo kompaktowy, lekki, całkowicie chłodzony powietrzem i wymaga tylko podłączenia do zasilania. System działa w sposób w pełni zautomatyzowany zaczynając od montowania próbki poprzez ustawianie, zbieranie danych, przetwarzanie i określanie struktur.

więcej…

ROZWIĄZANIA DLA SYNCHROTRONÓW

Bruker dostarcza systemy i komponenty o różnym stopniu integracji przystosowane do współpracy z różnymi synchrotronami W zależności od potrzeb zakres dostawy może obejmować pojedyncze detektory jak i kompletne systemy zawierające goniometr, detektor, oraz oprogramowanie sterujące i analityczne.

Zakres zastosowań obejmuje

 • Krystalografię rentgenowską
 • Krystalografię biologiczną
 • Dyfrakcję proszkową
 • Badania cienkich warstw
 • Topografię rentgenowską
 • Badania rozproszenia niskokątowego
 • Badania rozproszenia szerokokątowego

W celu dobrania odpowiedniej konfiguracji prosimy o kontakt z przedstawicielem firmy.

więcej…