S1 TURBO

S1 TurboSD firmy Bruker to przenośny analizator, pozwalający analizować obecne w stopach metali pierwiastki z zakresu od Mg do U. Wykorzystanie rewolucyjnego systemu SDD (Silicon Drift Detector) pozwala na niezwykle dokładną i szybką analizę. W czasie krótszym niż 2 sekundy identyfikowany jest gatunek stopu oraz wyświetlana jest analiza składu chemicznego (uwaga: analiza stężeń Al, Si, Mg i P wydłuża czas pomiaru)
Doskonałe parametry urządzenia zostały osiągnięte dzięki współpracy firmy Bruker z naukowcami z NASA. System został rozwinięty przez Centrum Lotów Kosmicznych Marshall’a (Program Lotów Wahadłowców NASA). Urządzenie jest proste w obsłudze i nie wymaga źródła helu ani układu próżniowego. S1 TurboSD został zaprojektowany do analiz chemicznych pozwalających na oznaczanie stężeń wielu pierwiastków, w tym również zawartości pierwiastków lekkich tj. Mg, Al, Si, P. Analizator pracuje zarówno w oparciu o dokładne, empiryczne kalibracje fabryczne, jak i w oparciu o metodę parametrów fundamentalnych. Metoda parametrów fundamentalnych pozwala analizować stężenia 29 pierwiastków.
Pobierz ulotkę (0,5 MB)
Spektrometr S1 Sorter to tańsza wersja analizatora stopów metali. Instrument służy do precyzyjnego badania typowych stopów metali, tj. stali, stopów Ni, stopów Cu, stopów Co.
Pobierz ulotkę (0,3 MB)
Przenośne spektrometry XRF firmy Bruker należą do najbardziej innowacyjnych i wszechstronnych spektrometrów na światowym rynku. Pomimo zaawansowanej technologii, spektrometr jest prosty w obsłudze dzięki intuicyjnemu menu, dostępnemu również w języku polskim. więcej…
Pobierz ulotkę (0,2 MB)