S8 TIGER

S8 TIGER – spektrometr rentgenowski z dyspersją długości fali WDXRFSpektrometr rentgenowski S8 TIGER to bardzo precyzyjne urządzenie analityczne wykorzystujące nowe, wysoko wydajne źródło wzbudzenia promieniowania X. System zawiera innowacyjną optykę rentgenowską, taką jak kolimatory oraz kryształy analizujące pierwiastki z doskonałymi limitami detekcji, precyzją i rozdzielczością. Innowacyjne wyposażenie, prostota obsługi, kompaktowy wygląd sprawiają, że spektrometr S8 TIGER jest urządzeniem o doskonałych zdolnościach analitycznych.Unikatowe cechy systemu takie jak TouchControl™ czy SampleCare™ wpływają na jakość i prostotę pracy urządzenia. TouchControl™ to zintegrowany ekran dotykowy z dedykowanym interfejsem użytkownika do prowadzenia szybkich pomiarów. Obsługa ekranu jest bardzo intuicyjna i nie wymaga zaawansowanych szkoleń. System TouchControl™ to nowy standard pracy w dziedzinie XRF. SampleCare™ to zespól zabezpieczeń systemu przed zabrudzeniami oraz funkcja automatycznego rozpoznawania badanej próbki.

Takie aspekty jak: Bezpośrednie umieszczenie próbki w pozycji referencyjnej (brak zmian odległości próbka-źródło), wysoka precyzja ruchów wszystkich napędów spektrometru oraz wysoka elastyczność pracy generatora promieniowania X czynią spektrometr S8 TIGER urządzeniem wysoce precyzyjnym i stabilnym podczas analizy. Dowodem na to jest test wydajności i precyzji pracy wykonany zgodnie z normą ISO 9516-1:2003.

Urządzenie może analizować pierwiastki z zakresu od Berylu (Be) do Uranu (U)we wszelkiego rodzaju próbkach wykorzystując energię wzbudzenia do 60keV. System ten znajduje zastosowanie w wielu dziedzinach przemysłu m.in.: w przemyśle rafineryjnym, cementowym czy wydobywczym.

S8 TIGER jest stworzony do wymagających aplikacji w procesach przemysłowych, kontroli jakości oraz wykorzystywany jest we wszelkich badaniach jako niezbędne narzędzie do analizy pierwiastkowej.

Główne aplikacje:

  • Kontrola jakości i procesu produkcyjnego w przemyśle cementowym
  • Badanie paliw
  • Badanie zawartości siarki w produktach ropy naftowej (zgodnie z normami ISO i ASTM)
  • Analiza składu chemicznego w przemyśle kopalnianym i wydobywczym
  • Analiza surowca ( huty szkła, huty metali nieżelaznych)
  • Analiza popiołów i żużli
  • Badanie tworzyw sztucznych i polimerów

więcej…

Pobierz ulotkę (1,7 MB)

PETRO-QUANT – rozwiązania XRF dla przemysłu petrochemicznego.

PETRO-QUANT jest doskonałym narzędziem analitycznym rozwiniętym specjalnie dla przemysłu petrochemicznego. Laboratoria wyposażone w spektrometry rentgenowskie (WDXRF) S4 EXPLORER lub S4 PIONEER mogą prowadzić badania zapewniające szybkie i łatwe analizy pierwiastkowe dla kontroli procesu produkcyjnego i kontroli jakości. Dla wielu analiz paliw i smarów używana jest uniwersalna kalibracja OilQuant. OilQuant pozwala na badanie składu wszystkich wymaganych pierwiastków od sodu (Na) do ołowiu (Pb) w stężeniach od ilości śladowych (ppm) do poziomu wyższego (%) na przykład dla siarki (S) i chloru (Cl).
Pobierz ulotkę (1,1 MB)