Spektrometry QqQ

Nowe systemy firmy Bruker – EVOQ TQ z potrójnym kwadrupolem zaprojektowano z myślą o osiągnięciu wysokiej czułości przy jednoczesnym niezawodnym i solidnym działaniu oraz prostą obsługą. Dodatkowym atutem nowych systemów firmy Bruker jest ich niewielki rozmiar, który pozwala zaoszczędzić miejsce w laboratorium. Systemy EVOQ TQ wytyczają nowe standardy w takich dziedzinach jak:

  • Przemysł żywieniowy
  • Ochrona środowiska
  • Kryminalistyka/toksykologia
  • Medycyna sportu/kontrola dopingu
  • Przemysł paliwowy, analiza węglowodorów

Spektrometry EVOQ są dostępne wraz z chromatografami Scion/Bruker lub chromatografią cieczową. Ich zalety docenią szczególnie te laboratoria, które potrzebują większej elastyczności oraz oszczędności miejsca.

Więcej o serii EVOQ GC-TQ…

Więcej o serii EVOQ LC-TQ…

 

OPROGRAMOWANIE

Nowe oprogramowanie Workstation 8.0 – Łatwe do opanowania, intuicyjne w użyciu

Nowe oprogramowanie zapewnia łatwość pracy, przy jednoczesnym zapewnieniu dużych możliwości. Jest kompatybilne z wieloma bibliotekami (NIST, Wiley, and Pfleger/Maurer/ Weber (PMW)), ale umożliwia również tworzenie bibliotek przez użytkownika. Pozwala na bardzo łatwe wyszukiwanie widm w wielu bazach jednocześnie. W pamięci oprogramowania zapisane jest ponad 50 raportów przygotowanych zgodnie z międzynarodowymi normami. Poza tym, oprogramowanie zapewnia możliwość tworzenia przez użytkownika raportów przy użyciu programu Excel. Oprogramowanie stworzone zostało we współpracy z osobami pracującymi zarówno na chromatografach gazowych jak i systemach GC-MS. Dzięki tej współpracy opracowano nowy sposób tworzenia metody MRM, oparty na bazach danych (CBS- Compound Based Scanning). Metoda ta pozwala na wybranie związku z bazy danych, która jest dostarczana z systemem (ponad 2 500 przemian MRM plus możliwość dodania własnych przez użytkownika), a całą metodę w optymalny sposób skonfiguruje oprogramowanie.

więcej…